SPA to nie tylko relaks

Spa Kochamy siebie i swoje ciało, dlatego staramy się o nie dbać jak najlepiej. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na drogie wizyty w salonach piękności czy kilkudniowe pobyty w ośrodkach SPA. Jednak nie jest to powodem, dla którego mamy zrezygnować z tego typu zabiegów. Wystarczą dobre chęci i niewielkie starania, abyśmy o swą urodę zadbali jak profesjonaliści, a we własnym domu poczuli jak w salonie SPA, więc do dzieła!

Pierwszym krokiem jest sporządzenie listy rzeczy, które będą nam potrzebne. Najłatwiej będzie jeśli zakupimy kila kosmetyków z serii SPA. Podstawowe to: peeling, sól do kąpieli i olejki eteryczne. Dodatkowo przyda nam się także miód, mleko oraz ogórek. Musimy pamiętać, aby wcześniej odpowiednio przygotować naszą łazienkę. Rzeczy, które nie będą nam potrzebne najlepiej usuńmy z pola naszej uwagi, gdyż jeśli będą one nas rozpraszały, nie oddamy się pełni relaksacji. Wybierzmy swoją ulubioną muzykę, jednak nie taką przy której chce nam się tańczyć, ale taką, która nas wycisza i uspokaja. Aby stworzyć odpowiedni nastrój zrezygnujmy ze sztucznego oświetlenia i dbajmy o siebie przy świetle świec, najlepiej zapachowych. Kiedy już wszystko jest przygotowane możemy zacząć dbać o swą urodę.

Zacząć powinniśmy od peelingu. Masując swe ciało nie tylko je rozluźnimy, ale także pozbędziemy się starego naskórka. Pomoże nam to uzyskać lepsze efekty dalszych zabiegów, gdyż w ten sposób nasza skóra przyjmie więcej nawilżenia oraz witamin i składników mineralnych. Po tym zabiegu możemy oddać się kąpieli. Możemy użyć soli bądź olejków eterycznych. Twarz obłóżmy plastrami świeżego ogórka i w pełni się rozluźnijmy. Na te kilkanaście minut zapomnijmy o wszystkim i cieszmy się spokojem. Wreszcie przyszedł czas na nawilżanie. Kilka łyżek miodu wymieszajmy z podobną ilością mleka. Kiedy uzyskamy gładką, jednolitą konsystencję delikatnie nakładajmy ją na osuszoną skórę. Cienką warstwę tego „balsamu” pozostawmy na naszym ciele przez kilka minut. Zapewni ona naszej skórze optymalne nawilżenie, a także sprawi, że będzie ona gładka, miękka i promienna. Po upływie określonego czasu możemy zmyć z siebie tę odżywkę. Najlepiej zróbmy to pod prysznicem używając naszego ulubionego żelu.

Po czasie spędzonym w taki sposób czujemy się świeżo i pięknie. Jesteśmy wypoczęci i zrelaksowani, a przy okazji zadbaliśmy o naszą urodę. Jeśli tylko znajdziemy chwilę, możemy się oddawać takim przyjemnością. Jednak starajmy się, aby nie dopuścić do rutyny. Zmieniajmy zapachy świec i olejków, poznajmy dobroczynne właściwości innych warzyw czy też owoców. Z nich bowiem możemy skomponować wiele maseczek odżywczych. Dostarczą one naszej skórze naturalnych witamin. Jeśli odpowiednio je dobierzemy, możemy rozjaśnić naszą cerę i przywrócić jej witalność. Pamiętajmy, że urządzając w domu SPA, zadbać możemy nie tylko o naszą cerę, ale także inne elementy urody. Paznokcie i włosy także potrzebują odżywiania, dlatego starajmy się zadbać o wszystko. Wykonujmy różne zabiegi naprzemiennie, a pozostanie to dla nas relaksem i przyjemnością, nie zaś rutyną.

Tagi: uroda, kąpiel, zabieg | Struktura strony