Filozofia Spa i wellness

Spa Obecnie w naszym kraju przeżywamy niemal ogromne oblężenie i atak różnych salonów Spa. Tymczasem, mało kto pamięta już o genezie samego spa, a prawie nikt nie wie już co ta nazwa właściwie oznacza. Jest to skrót trzech łacińskich słów, które w polskim tłumaczeniu znaczą tyle co „zdrowie dzięki wodzie”. Jest to prosta i jasna definicja, która powinna nas skłonić do głębszej refleksji na temat samej idei spa. Pierwsze takie uzdrowisko powstało w Belgii. U podstaw idei spa leży przekonanie, że nasz organizm ściśle zależy od stanu naszej duszy. Jeśli uda nam się osiągnąć równowagę i harmonię, pojawi się nasze naturalne piękno i właśnie do tego dążyć powinny poszczególne zabiegi spa, jakie nam się proponuje. Jeśli natomiast chodzi o zdrowie osiągane dzięki wodzie, to przecież zdajemy sobie sprawę, że od wieków woda była uważana za coś świętego, co kryje w sobie mnóstwo magicznych mocy. Okazuje się, że woda ma mnóstwo leczniczych właściwości, należy je tylko odpowiednio wykorzystać.

Dlatego w salonach Spa woda jest niezwykle ważnym składnikiem. Musimy zatem koniecznie odwiedzić strefę wellness i poznać takie zabiegi spa, które wspaniałe właściwości wody wykorzystują. Będzie to na pewno dobre i korzystne dla naszego ciała i duszy. Przede wszystkim warto skorzystać z łaźni parowych. Ich cudowne właściwości znali już ludzie starożytni. Dzięki temu możemy doskonale się odprężyć, pozbyć się toksyn z naszego organizmu i co najważniejsze, dojść do duchowej równowagi. Łatwo zauważymy, że w salonie spa liczy się przede wszystkim nasz komfort. Doskonale wiadomo, przecież, że tylko dzięki dobremu samopoczuciu i harmonii duszy, można coś zdziałać z naszym ciałem. Gdy wejdziemy do ładnego pomieszczenia, które będzie wyglądało dla nas nieco egzotycznie i zrobi na nas wrażenie, zrelaksujemy się i zapomnimy o naszych problemach i troskach. Dzięki temu zabiegi spa, którym się poddamy będą na pewno skuteczniejsze.

Dlatego w salonie Spa niezwykle ważne są szczegóły. Musi się pojawić magiczna atmosfera, która wpłynie na nas pozytywnie. Musimy mieć także poczucie luksusu i niezwykłości. Warto wykorzystać wszystkie możliwości, które są nam dane. Jeśli pragniemy doskonale przeżyć swój czas w salonie Spa musimy także sami nad sobą popracować. Przydadzą się zatem na pewno ćwiczenia z jogi lub ćwiczenia oddechowe lub tez medytacja. Pamiętajmy, że my także musimy się postarać, żeby osiągnąć równowagę duchową między ciałem a naszą duszą, bo tylko wtedy osiągniemy najlepsze efekty. Filozofia Spa zakłada pełne odprężenie. Nie ma się zatem co dziwić, że salony czy może raczej hotele czy też kompleksy spa są tak luksusowe i mają nam tak wiele do zaoferowania. Dzięki temu naprawdę można przejść odnowę, zarówno biologiczną jak i duchową. Warto zatem korzystać z zabiegów spa i wszystkiego, co mają nam takie miejsca do zaoferowania. Jeśli tylko włożymy w to nieco wysiłku, na pewno uda nam się uzyskać dobry efekt, którym będziemy się potem cieszyć jeszcze bardzo długo.

Tagi: dusza, ciało, równowaga | Struktura strony