Wigilia w Spa?

Spa Święta Bożego Narodzenia znane są nie tylko Katolikom, ale wszystkim, bez wyjątku. Każdy czeka na te dni z niecierpliwością. Niepowtarzalny Klimat świąt sprawia, że Święta Bożego Narodzenia są czasem miłości, pojednania i wybaczenia. W Wigilię, przy każdym stole pozostaje jedno wolne miejsce z nakryciem. Ludzie w tym dniu są bardziej tolerancyjni i mili dla siebie nawzajem. W Wigilię nikt nie może zostać sam. To typowe święta rodzinne o wieloletniej tradycji. Wbrew pozorom, nie najważniejsze święto Kościoła Katolickiego, ale na pewno najpiękniejsze. Szczególnie kiedy za oknem leży śnieg, a na niebie świecą gwiazdy. Święta Bożego Narodzenia to okres trzech dni, właściwe święto poprzedzone jest Wigilią Bożego Narodzenia. W wigilijny wieczór o godz. 24:00 w kościołach zaczyna się pasterka, na której wierni jednoczą się w modlitwie. 24, 25 i 26 grudnia to bez wątpienia najpiękniejsze dni w roku, które dają wiele radości zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom i dziadkom.

Wielu z nas próbuje uciekać od świątecznych porządków i gotowania i na święta wyjeżdża ze swojego rodzinnego domu. Na święta jeździmy do pensjonatów i ośrodków Spa. Te bowiem mają dla swoich klientów specjalne oferty. Kolacje wigilijne, obiady świąteczne, a do tego można skorzystać z usług personelu świadczącego usługi w gabinetach odnowy biologicznej. Na pewno taki czas, jak święta powinien być spędzany w rodzinnym domu, z najbliższymi. Nowoczesność i „intratne” oferty ze strony spa niewątpliwie zabijają polską tradycję. Niestety ta „świąteczna” oferta jest coraz szersza i coraz mocniejszy zamęt wprowadza w nasze świąteczne życie. Oczywiście można wiele na ten temat dyskutować. Jedno z nas będą na pewno twierdzić, że z tradycyjnymi suto zastawionymi stołami należy skończyć, inni z kolei będą popierać kultywowanie tradycji świątecznej.

Wszystko zależy od nas. Wiadomo – czas świąt to okres niekiedy jedyny, kiedy mamy kilka dni wolnego i wtedy chcemy jak najlepiej odpocząć. Nie ma się czemu dziwić, bo po ciężkiej pracy zawodowej ciężka praca w kuchni trochę przeraża. Pamiętajmy jednak, że okres przedświąteczny to także swego rodzaju mobilizacja, wtedy możemy zająć się bardziej poważnymi porządkami, eksperymentami kulinarnymi i wieloma innymi rzeczami, jakie mają wpływ na nasze życie w rodzinnym domu.

A samo uciekanie na święta do Spa? Owszem, wiąże się to z wygodą, ale na pewno ie pomaga nam się odprężyć. Nie ma się co oszukiwać – większość naszych ośrodków świadczy nędznej jakości usługi odnowy biologicznej, bo właściciele oszczędzają na profesjonalizmie wśród personelu. Nie można także liczyć na suto zastawione stoły. Za możliwość jedzenia świątecznych dań zapłacimy dużo, ale za to samych potraw nie będziemy mogli jeść w dużych ilościach. I można mówić tutaj o zdrowym trybie życia, że niby diety i te sprawy. W rzeczywistości święta bez obżarstwa to nie święta. Nic na pewno nie jest nam w tym czasie zastąpić maminych potraw. Na pewno nie żaden polski ośrodek Spa.

Tagi: święto, nagroda, oczyszczanie | Struktura strony