Wigilia w Spa?

Spa Święta Bożego Narodzenia zaczynają się poprzedzającą je Wigilią. To specjalny wieczór. Dla dzieci to okazja do otrzymania prezentów, dla rodzin to okazja do spotkania, bo w ciągu roku zapracowani Polacy nie zawsze mają czas, aby pogawędzić z bratem, czy ciotką. Czas ten jest czasem miłości i pojednania. Skłania do przemyśleń. Dzięki temu podczas Wigilii Bożego Narodzenia często zdarza się, że nawet najwięksi wrogowie znajdują nić porozumienia. W Wigilię wszystko ładnie wygląda. Wszyscy gustownie, schludnie ubrani, pięknie ubrana choinka, leżące pod nią prezenty, śnieg za oknem (jeśli jest, a ostatnio to rzadkie zjawisko w Polsce). To wszystko tworzy ten niezapomniany, emanujący przyjaźnią, miłością i ciepłem, klimat. Wigilii nie spędza się wobec tego samotnie, bo to rodzinne święto. Dlatego istnieje zwyczaj, który nakazuje zostawienie jednego wolnego miejsca przy stole. Oznacza to zaproszenie do stołu przypadkowe przechodnia, który nie ma gdzie podziać się w ten wyjątkowy wieczór. Bo Wigilia w samotności to najgorsze, co może nas spotkać.

Jeśli zamierzamy się wybrać do spa na święta, to nie możemy liczyć na ciepłą, świąteczną atmosferę. Oczywiście wiele ośrodków przygotowuje tego typu oferty reklamując się niepowtarzalnością w tym wyjątkowym czasie. Bo to dobry sposób, by zarobić nieco na tych wszystkich, którym nie chce się przygotowywać świat w domu rodzinnym. Tyle że nie ma się co tutaj oszukiwać – personel na pewno nie będzie dla ans rodziną w tym czasie. Oczywiście będzie się on silił na miłe słowa, może milsze niż zwykle gesty, ale Wigilia to czas świąt rodzinnych, toteż pracownicy Spa na pewno będą myśleli o tym, że święta muszą spędzić w pracy a nie ze swoimi bliskimi. To zawsze budzi niesmak i wewnętrzną gorycz. A to będzie przekładało się na atmosferę i jakość obsługi.

Nie ma się co oszukiwać – święta w Spa to fatalny pomysł. Na pewno nie jest nam to w stanie dać radości i choć odrobiny satysfakcji. Przy tym musimy liczyć się z tym, że samo spędzanie świat w Spa będzie nas kosztowało dużo więcej, niż organizacja świat w domu. Przy tym nie będziemy mieli wpływu na to, jakie na nas będą czekały potrawy na wigilijnym stole. Będziemy musieli święta spędzić z obcymi nam ludźmi przesiadującymi w hotelowej restauracji. Alternatywą będzie dla nas siedzenie w pokoju hotelowym – ale taka samotność wprawi nas jedynie w przygnębienie. O cała magia Spa runie nam pod nogi, niczym zdechła kaczka. Do Spa bowiem jeździ się po odpoczynek, relaks i przyjemność. Poz drowie psychiczne i fizyczne. A jeśli samotnie będziemy spędzać święta w takim ośrodku, to na pewno psychicznie nas to zmaltretuje. Dlatego tez nie możemy dopuścić do siebie tak głupich myśli i decyzji, które wywiodą nas z rodzinnego, świątecznego domu do Spa. Musimy mieć szacunek do siebie i swojej rodziny. Musimy kultywować radość, jaka od zawsze towarzyszyła świętom i wigilijnej kolacji.

Tagi: otyłość, święto, zdrowa | Struktura strony