hotele spa nad morzem

Spa Pożądanie to czysto zwierzęce uczucie. Zostało nam po ewolucji jako pewna część instynktu. Pożądanie często zaślepia nasz umysł zabijając uczucia wyższe np. miłość. Prowadzi ona do złego. Ale w niektórych przypadkach jest uzasadniona. Mimo wszystko nie jest ono dobre. Ogranicza szacunek do drugiej osoby, a przez to podchodzimy do niej w sposób przedmiotowy i nieemocjonalny. Nie odnosi się to jednak tylko do ludzi (głównie płci przeciwnej). W czasach rozwiniętej kultury komercjalizacji i materializmu dotyczy ono otaczającego nas świata. Pożądamy głównie wszystkiego co drogie, piękne i niedostępne. Pożądanie jest bardzo podobne do zazdrości. Można nawet te dwa uczucia połączyć w jedno, gdyż osobno nie mają one prawa bytu. Jest to straszne, ale w dzisiejszych czasach absolutnie normalne i dotyczy znacznej większości. Dlatego najlepiej hamować się samemu i starać się wystrzegać tych niepoprawnych moralnie uczuć. Jeśli będziemy potrafili nad tym panować, będzie nam się żyło łatwiej.

Pożądanie – jak często wspominają psycholodzy – ściśle wiąże się z zazdrością. Ale to wszystko, by zaistniało w naszym życiu, musi pojawić się wobec czegoś. Jakiegoś elementu, który tego rodzaju emocje będzie budziło. To problem złożony. My ze swojej strony będziemy tylko pisali o tym, jak bardzo działa na nas samo Spa. Dla wielu z ans czas spędzony w takim miejscu mają ogromne znaczenie. Dlaczego? Bo nasi znajomi już tam byli,. Przywieźli świetne zdjęcia i liczne opowieści. A my nie możemy na tematy Spa z nimi podyskutować. Wbrew opinii to nas bardzo drażni i irytuje. Dlatego też zaczynamy się denerwować i pożądamy takich wyjazdów. Nie chodzi o samą odnowę biologiczna, ale o sam pobyt w Spa i o to, by nigdy nie znaleźć się w sytuacji, kiedy ktoś będzie opowiadał o pobycie w jakimś ośrodku, a my nie będziemy mogli przyłączyć się do dyskusji jako osoby znające się na temacie.

Ale my ze swojej strony możemy zapewnić, że nie ma się tutaj czym „podniecać”. Samo w sobie Spa nie jest aż tak atrakcyjnym miejscem, jak by się mogło zdawać. Ba – rzeklibyśmy nawet, że w naszym kraju są dziesiątki dużo bardziej ciekawszych i zajmujących miejsc. O czym mowa? To różnego rodzaju skanseny, których szlakiem można sobie podróżować w najbliższe wakacje. Zamiast siedzieć w strefie Wellness w najbliższe lato, to może pomyślmy o aktywnym wypoczynku z rowerem, plecakiem i aparatem fotograficznym w garści? Doskonałą propozycją na urlopy są różnego rodzaju szlaki rowerowe wzdłuż wybrzeża polskiego.

Może zwiedzać liczne obiekty fortyfikacyjne z czasów wojen światowych? Opcji jest zaprawdę wiele. Samo w sobie Spa nie jest aż tak wielce atrakcyjne. Bo samo chodzenie od gabinetu do gabinetu aż tak wielu wrażeń nie daje. Może lepsze samopoczucie podczas aromaterapii i nic więcej. Bo łudzić się nie możemy, zabiegi w Spa niewiele dają tak naprawdę. Zdecydowanie lepiej jest zafundować sobie atrakcyjne turystycznie wakacje. Te dają więcej radości i... wzbudzają pożądanie u innych.

Tagi: gabinet, uczucie, dusza | Struktura strony