Święta w Spa

Spa Święta wielkanocne czy też Bożego Narodzenia nie są już tak rodzinnie i ciepło obchodzone jak jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Niestety obecnie rodziny mają ze sobą coraz mniejszy kontakt i efektem tego jest oczywiście niechęć do wspólnego spędzania świąt. Wolimy jechać gdzieś z naszą najbliższą rodziną w której skład zazwyczaj wchodzą wyłącznie rodzice i dzieci i po prostu odwiedzić ciekawe miejsce. Cały proces zabijania świąt i rodzinnej atmosfery doszedł już do takich rozmiarów, że obecnie rodziny wybierają się na święta do hoteli Spa. Dla wielu może to być oburzające, ale z kolei inni ludzie nie widzą w tym nic dziwnego. Jest to dla nich po prostu kolejne ciekawe przeżycie. Uważają, że warto wprowadzić w swoje życie nieco odmiany i sprawić by uroda rozkwitła właśnie w takim miejscu jak hotel Spa.

Jeśli zaświta nam w głowie taki pomysł, musimy pamiętać, że koszt pobytu rodziny przez kilka dni w hotelu spa nad morzem czy w polskich górach jest niezwykle wysoki. Można go porównać z kosztem wycieczki do Grecji czy do Egiptu. Okaże się, że jest to strasznie drogie, a na miejscu zorientujemy się, że hotel Spa, wcale nie jest taki wspaniały, a ma za to mnóstwo ukrytych dodatkowych opłat, które niestety trzeba uiścić.

Święta w hotelu spa wydaje się, że nie są zbyt dobrym pomysłem. Oczywiście klientów kusi się fantastycznymi ofertami, takimi jak umożliwienie dzieciom malowania pisanek, ale przecież to nie wszystko, nie o to chodzi w tych wielkanocnych świętach. Nie chodzi także o bitwę wodną w basenie spa, jaką dzieci i dorośli mogą sobie urządzić. Jest to oczywiście ciekawe, ale niekoniecznie musi być odpowiednim sposobem na spędzanie świąt. Zazwyczaj w świątecznym pakiecie spa mamy do wyboru dwa czy też trzy zabiegi spa, którym możemy się poddać, jednak, jeśli się na to zdecydujemy, nasza rodzina będzie spędzać swoje święta w różnych miejscach hotelu spa. Niestety jeśli mamy rodzinę czteroosobową, to możemy mieć problem, bo zabiegi są tylko dwa. Poza tym hotele spa stosują pewne sztuczki, by wyłudzić od nas pieniądze. Musimy chociażby zostawić depozyt, po to, by móc odebrać ręcznik. Niestety limit to jeden ręcznik dziennie, więc na pewno nie jest to zbyt przyjemne. Wizyta w hotelu spa może sprawić, że będziemy czuć się jeszcze gorzej, więc należy się zastanowić, czy rzeczywiście chcemy właśnie w ten sposób spędzać swoje święta.

Święta w hotelu Spa mogą okazać się naszym koszmarem. Poza tym, że jest to tak strasznie drogie, to jeszcze możemy stresować się obsługą. Niestety kolejną niedogodnością w hotelu spa jest fakt, iż jeśli wcześniej nie zarezerwowaliśmy miejsca na zabiegach, które nas interesują, potem możemy mieć problem, bo zostaniemy automatycznie zapisani na zabiegi spa, które niekoniecznie muszą nam pasować. Niestety dzieje się tak w wielu hotelach, a jeśli udamy się do hotelu SPA and Resort Velaves we Władysławowie, to na pewno coś takiego przeżyjemy. Okazuje się, że święta w spa mogą być zupełnym przeciwieństwem filozofii spa. Zamiast harmonii ciała i duszy czeka nas mnóstwo nerwów i niepotrzebnego stresu.

Tagi: święta, rodzina, hotel | Struktura strony