Zimowe wyprawy do Spa

Spa Zimę mamy już prawie za sobą, ale wraz z nią szereg wirusów i bakterii nie odchodzi. Przez te paskudztwa szerzą się przeziębienia i inne choroby. Wobec tego wielu z nas zapewne chciałoby wiedzieć jak ich uniknąć. Przede wszystkim trzeba utrzymywać zdrową i odpowiednią dietę. Po pierwsze witaminy! Ogromne ilości witam i wartości odżywczych. Na pewno przyda się łyknąć codziennie multiwitaminę i witaminę C. Jednakże to nie wszystko. Trzeba w tym okresie jeść dużo owoców i warzyw, głównie świeżych, gdyż gotowane warzywa tracą sporo cennych mikroelementów i witamin. Dodatkowo składnikiem spożywczym, który warto dodać do każdej z przygotowywanych przez nas potraw jest czosnek. Jeśli już zdarzy nam się zachorować to warto wypić ciepłe mleko z czosnkiem. Miód także jest dobrym uzupełnieniem diety „antychorobowej”. Pamiętajmy, że sama zdrowa dieta nie uratuje nas przed chorobą! Dodatkowo trzeba się dobrze ubierać i unikać tzw. „przewiania”. Jeśli zaś spełnimy te warunki możemy ze spokojem wyczekiwać pierwszych oznak wiosny.

Ale zima to nie tylko walka z wirusami i chorobami, to także konieczność dbania o kondycję. Wielu z nas na kilka chłodnych miesięcy zapomina bowiem, że ruszać się trzeba przez cały rok. I kiedy przychodzi wiosna, to okazuje się, że nie mamy sił na pierwsze wiosenne wojaże turystyczne. Dlatego też zimą musimy pomyśleć o różnych rodzajach aktywności. Fakt – zima nie sprzyja uprawianiu sportów, niestety nie każdy z nas ma możliwość wyjeżdżania co weekend w góry by poszusować na nartach na stoku. Dlatego też musimy pomyśleć o innych sposobach zażywania ruchu.

Jakie to sposoby? Oczywiście tych jest sporo. Niektóre wiążą się ze ścisłymi dietami i ćwiczeniami w domu, niektóre z kolei preferują wizyty w ośrodkach Spa. Tam możemy bowiem skorzystać z różnego rodzaju zabiegów, które będą wpływały niezwykle kojąco na nasz organizm. Do tego przy Spa często działają rozmaite sale do ćwiczeń fitness i wellness. Oczywiście wszystko z umiarem – nie każde ćwiczenie i nie każde z zabiegów Spa są nam potrzebne, nie każde tak na prawdę dobrze wpływają na naszą kondycję ruchową. Niekiedy wszak lepiej jest wykupić karnet i korzystać z nowoczesnej siłowni wyposażonej w wysokiej jakości sprzęt. Niestety tym sale Spa nie zawsze mogą się pochwalić, to tam zazwyczaj właściciele ośrodków nastawiają się na zabiegi kosmetyczne traktując strefę wellness i fitness po macoszemu. Szkoda, bo to zdecydowanie lepsza forma wzmacniania organizmy, niż byle masaże czy tez zabawianie się paznokciami.

Zapewne dlatego też młodzi ludzie ośrodki spa omijają wielkim łukiem. Spa bowiem nie ma im nic ciekawego o zaoferowania nawet w okresie zimowym, kiedy to z boisk musimy zejść do małych sal ćwiczeń i basenów. Zima bywa coraz bardziej atrakcyjna nawet dla rowerzystów. Nowoczesny sprzęt pozwala na długie wyprawy dwuśladami. Kwestia przyzwyczajenia i samozaparcia. To ważne – szczególnie w tych czasach. Na pewno zdrowe żywienie i aktywność ruchowa pomaga walczyć z chorobami, nie tylko przeziębieniowymi, ale i ruchowymi.

Tagi: internet, kręgosłup, schorzenie | Struktura strony