SPA na Roztoczu

Spa Może to odrobinę seksistowskie, ale prawda jest taka, że kobiety uwielbiają plotkować. Wynika to z większej odczuwalności zazdrości przez kobiety niż mężczyzn. Dlatego powszechnie uważna się, plotki to właśnie ich domena. Z resztą kobiety doskonale zdają sobie z tego sprawę i nie kryją się z tym. To ich hobby, tak jak dla typowego faceta motoryzacja. Każda dziewczyna, czy kobieta ma grono przyjaciółek, które spotykają się w kawiarni i popijając kawę w porcelanowych filiżankach omawiają obecną sytuację mody i życie gwiazd show biznesu. Dla facetów to bardzo denerwujące, ale nawet oni lubią czasami poplotkować. Kto jeździ jakim autem, kto zdobył jaką panienkę itp. Mężczyzn od kobiet różni przede wszystkim tematyka plotek, no i na szczęście to, że robią to rzadziej. Kobiety uwielbiają przejmować się życiem innych i jest ono dla nich niekiedy równie ważne jak własne. To trochę destrukcyjne, ale taki jest stan rzeczy. Krytyka jest nieodzowną częścią życia każdego z nas. Obiektywizm to już przeżytek i zawsze wydajemy własną ocenę.

Kobiety szukają sobie miejsc, w jakich można nieco poplotkować. Niby nigdy nie idą specjalnie po to, by usłyszeć nowiny ze świata tabloidów i lokalnych mediów, ale nie da się ukryć, że salony fryzjerskie, kosmetyczne i o środki spa sprzyjają tego typu spotkaniom i rozmowom. Te miejsca przepełnione są bowiem innymi kobietami. A tam, wśród nich zawsze znajdzie się ktoś lepie poinformowany. I zaczyna się wymiana newsów i kiedy kobieta wraca do domu jest naładowana nie tylko zdrowiem i uroda, ale i plotkarską wiedzą.

Zapewne z tego powodu miejskie Spa cieszą się tak ogromną popularnością. To miejsce nie tylko dla tych, którzy myślą o odnowie biologicznej i zabiegach, ale i o spotkaniach towarzyskich. Często zdarza się spotkać całe grupy kobiet, które po pracy uciekają do strefy Wellness, na basen, do sauny, do jacuzzi by wspólnie podzielić się „cennymi” informacjami. Przyznają to także łowcy sensacji i dziennikarze – Spa jest miejscem, w którym wielu rzeczy można się dowiedzieć. Wiele takich, które później łatwo będzie sprzedać mediom.

Ktoś w tym miejscu zapewne łapie się za głowę. Stara sobie wyobrazić morze pieniędzy, jakie wydają kobiety tylko po to, by spotkać się w Spa ze swoimi koleżankami i poplotkować. Ale to nie tak. Owszem, babki to lubią, ale mają to do siebie, że wykorzystują na to chwile, które rzeczywiście się im przydają. Tylko po plotki nie chodzi się do fryzjera czy salonu kosmetycznego – to równie dobrze możemy wyciągnąć od sąsiadek chodząc do nich na kawkę. Kobiety potrzebują dla własnego samopoczucia różnorakich zabiegów pielęgnacyjnych. Kobiety potrzebują ułożyć włosy i je nieco przyciąć, zadbać bardziej profesjonalnie o stopy i dłoni, nałożyć sobie maseczkę. A plotki... cóż, dla kobiet to idealny dodatek. I nie miejmy im tego za złe. One to lubią, one to kochają. A Spa – dzięki niemu nasze panie są bogatsze nie tylko o wiedzę, ale i są piękniejsze.

Tagi: kobieta, plotki, nagość | Struktura strony