spa pod warszawą

Spa Powszechny trend połączony z nagonką na zdrowe życie stworzyli nowy wynalazek. Od całkiem niedawna na terenie całego świata, (a przynajmniej krajów wyżej rozwiniętych) powstawać zaczęły sklepy ze zdrową żywnością. W miejscach takich kupimy dosłownie wszystko, co zdrowe, zaczynając od nabiału, poprzez napoje i herbatki, do pieczywa ekologicznego. Wszystko tam jest ekologiczne, zdrowe i oczywiście wszystkie produkty mają certyfikaty i wszelkiego rodzaju atesty. Rozpowszechniona w dzisiejszych czasach promocja zdrowej żywności skłania nas do zajrzenia to takich sklepów. Jest to na pewno dobra rzecz. Wszystkim, którzy lubią zdrową dietę mogę polecić z całą odpowiedzialnością do zajrzenia do takich miejsc, w celu zrobienia zakupów. Szczególnie polecam wybranie się tam osobom chorym lub uczulonym. Są tam tysiące produktów, które mogą stanowić zamienniki zwykłego jedzenia. Np., gdy ktoś uczulony jest na mleko, w sklepie takim znajdzie mleko sojowe. Dieta wzbogacona o takie produkty dobra jest także dla cukrzyków lub osób z nadwagą.

Zdrowa żywność i różnego rodzaju diety to współczesna moda. Alternatywa zdają się być różnego rodzaju uprawianie sportów i ośrodki Spa. W tym drugim przypadku mocno wierzymy w to, że regularne wyprawy do tego typu miejsc coś zmienią w naszym życiu. Ale nie możemy aż tak bardzo się łudzić. Sama obecność nasza w Spa na pewno nie przyniesie nam od razu ulgi w postaci chudnięcia. To zdecydowanie bardziej skomplikowany proces. Tutaj możemy być pewnie – kilka wizyt w Spa niczego w naszej talii nie zmieni. Ani zabiegi, ani aromaterapia, ani leczenie prądem, czy też nawet intensywna gimnastyka w pomieszczeniach Wellness i Fitness. Na pewno jeśli chcemy mniej ważyć, to musimy połączyć kilak niezbędnych elementów, żeby tylko mieć jakiekolwiek szanse. Jakie to elementy? Po pierwsze to różnego rodzaju suplementy diety, czyli jedzenie potraw niskokalorycznych. To także regularne ćwiczenia i aktywność ruchowa. Tutaj jest szansa dla tych, którzy lubią różnego rodzaju sporty – pływanie, jazda rowerowa, rolki, piłka nożna, tenis ziemny. Po drugie może stać się to okazją ku temu, by odwiedzać siłownie i sale fitness. W przypadku kobiet może to być również joga lub aerobik.

Kiedy nas ktoś pyta, czy lepiej zdecydować się na wizyty w Spa, czy też lepiej na diety, to odpowiedź może być tylko jedna. Oba te elementy trzeba ze sobą łączyć. Żeby zrzucić cenne kilogramy nie wystarczy tylko chcieć, trzeba też szczerze w to wierzyć. Jak uważają psycholodzy, temat samej wiary i chęci jest tutaj szalenie ważny. Nastawienie psychiczne wiele daje, czasami nawet więcej, niźli samo jedzenie niskokalorycznych potraw.

Jedyne co w tym wszystkim martwi, to ceny zdrowiej żywności oraz koszta zabiegów w Spa. Zarówno jedne jak i drugie sprawia, że nie każdy może sobie pozwolić na taką terapię i walkę z nadwagą. Ale co zrobić – póki co nikt niczego lepszego nie wymyślił.

Tagi: zdrowie, dieta, fitness | Struktura strony