Czas na saunę

Spa Dobroczynne właściwości sauny znane są od wieków, a my często o nich zapominamy. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak pozytywnie wpływa ona na nasz organizm i samopoczucie. Najbardziej znane są dwa rodzaje saun: fińska – z niską wilgotnością powietrza i temperaturą sięgającą do 100 stopni Celsjusza oraz parowa, inaczej zwana łaźnią rzymską, z bardzo wysoką wilgotnością i temperaturą, która nie przekracza 50 stopni Celsjusza. Jeśli będziemy regularnie korzystać z sauny poprawimy stan swojego zdrowia, a także urodę. Znalezienie sauny nie stanowi żadnego problemu. Najczęściej skorzystać możemy z nich w Aquaparkach, salonach urody czy ośrodkach SPA.

Zanim jednak wybierzemy się do sauny musimy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Po pierwsze, w ciągu jednego dnia możemy spędzić tam najwyżej pół godziny, ale nie za jednym razem. Najlepiej podzielić to na dwa lub trzy kilkuminutowe wejścia. Po drugie, nie możemy korzystać z niej częściej niż dwa razy tygodniowo. Przed pierwszą wizytą wybierzmy się do lekarza. Powie nam on czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Niestety, ale w pewnych przypadkach wysoka temperatura, jaka tam panuje, może nam zaszkodzić. Jeśli chorujemy na przykład na serce lub jesteśmy w ciąży, taka wizyta może okazać się dla nas niebezpieczna. Ostatni posiłek zjedzmy przynajmniej dwie godziny przed wizytą, wcześniej nie pijmy alkoholu i nie zabierajmy do sauny żadnych napojów. Płyny uzupełniamy po wizycie, a nie w trakcie. Kiedy już udamy się do SPA, aby skorzystać z takiej terapii zapytajmy kompetentne osoby, które tam pracują, jak bezpiecznie z sauny korzystać.

Bywają takie dolegliwości zdrowotne, w leczeniu których sauna może nam pomóc. Najczęściej ma ona dobry wpływ na osoby z astmą oskrzelową czy bólami reumatycznymi. Pomoże nam ona także wzmocnić wydolność naszego organizmu i pozbyć się nadmiaru toksyn, które nas zatruwają. Jeśli chcemy pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, to sauna może nam w tym pomóc, gdyż przyspieszy naszą przemianę materii, a co za tym idzie, szybciej spalamy kalorie. Po takiej wizycie będziemy czuć się odprężeni i nie będziemy mieć problemów z zasypianiem. Kiedy nasz organizm produkuje pot, skóra pozbywa się łoju i zbędnej soli, przez co wygląda zdrowiej i ładniej, a pory są odblokowane. Ważne jest, aby po wizycie uzupełnić płyny w organizmie. Odpuśćmy sobie jednak słodkie i gazowane napoje i zamiast nich napijmy się wody mineralnej.

Ludzie z sauny korzystali już od bardzo dawna, korzystajmy z niej i dziś, tym bardziej, że wyposażone w nią są niemal wszystkie salony i ośrodki SPA. Pomożemy w ten sposób swojemu organizmowi. Zyskamy lepsze samopoczucie i zdrowie, które powinno być naszym priorytetem. Poprawimy wygląd naszej cery, spalimy zbędne kalorie, pozbędziemy się nadmiaru toksyn. Będziemy lepiej się czuli i zyska na tym nasza uroda, o którą dbamy na wszelkie sposoby, więc nie zaszkodzi uciec się także do takiego. Pamiętajmy jednak, że musimy przestrzegać powyższych zasad, by sobie pomóc a nie zaszkodzić.

Tagi: sauna, temperatura, basen | Struktura strony