Przygotowania przed wizytą w Spa

Spa Wielkimi krokami nadchodzi najzimniejsza pora roku – zima. Trzeba zabezpieczyć będzie się przed chorobami. Organizm w chłodnej temperaturze bowiem, bardziej podatny jest na przyjmowanie wirusów i bakterii. Dlatego ważne jest przyjąć na ten okres odpowiednią dietę, która nas wzmocni i pomoże przetrwać. Nie wystarczy codziennie rano wypić ciepłą herbatkę i łyknąć dwie tabletki rutinoscorbinu, aby uniknąć przeziębienia i poważniejszych chorób. Taka dieta wystarczy na cieplejsze okresy w roku, ale nie na zimę. Wobec tego, jaka jest idealna dieta na tą porę roku? Przede wszystkim zdrowa żywność. W pierwszej kolejności musimy spożywać wysokie dawki witamin. Ale nie tych sztucznych. One mogą być tylko uzupełnieniem diety. Powinniśmy spożywać spore ilości owoców i warzyw, najlepiej surowych. Zapas witaminy C dostarczą nam cytrusy. Dietę warto wzbogacić też o czosnek. Wiadomo, że śmierdzi i nie wszyscy go lubią, ale jest zdrowy. Podczas zimy trzeba też spożywać więcej produktów wysokokalorycznych. W ten sposób na pewno przetrwamy zimę.

Jeść możemy bez obaw, bo do dyspozycji mamy różnego rodzaju ośrodki Spa i strefy Wellness, ta będziemy mogli zgubić ewentualne kilogramy. Wielu z nas w ten właśnie sposób stara się żyć z charakterem,z jednej strony jedzenie i w miarę możliwości zdrowe potrawy (niskokaloryczne), z drugiej sale fitness, siłownie, Spa i Wellness. Możliwości, jeśli mowa o aktywności, jest wiele. Musimy też pamiętać o tym, by do Spa ie chodzić pochopnie. Bo każdy zabieg zamiast zbawiennie może na nas podziałać iście druzgocąco. Wbrew opinii to problem bardzo poważny. Dlaczego? Wielu z nas ma alergie na różnego rodzaju związki chemiczne zawarte w kosmetykach,. Ne łudźmy się – nawet te opisywane mianem naturalnych z naturalnością w rzeczy samej niewiele mają wspólnego. Tak więc jesteśmy zagrożeni.

– „Przed pierwszą wizyta w Spa warto zrobić sobie testy alergiczne – mówi doktor Andrzej Morek. – wiele kobiet podchodzi do tego tematu pochopnie, a później w gabinetach mamy długie kolejki, z różnego rodzaju wysypkami i podrażnieniami skóry. Każdy powinien wiedzieć, co dla jego ciała jest zagrożeniem w materii alergologii, każdy powinien zadba o to, by ze szkodliwymi związkami nie mieć nic wspólnego. A już na pewno nie można pozwolić, by ktoś nam to nakładał na ciało. To może nieść poważne konsekwencje.”

z zasad panujących w Spa wiedzieć powinniśmy także o tym, że nie można korzystać z zaplecza wodnego zaraz po zjedzeniu obfitego posiłku. Czy to mówimy o samym basenie, czy jacuzzi – pamiętajmy, do wody co najmniej godzinę po jedzeniu. Jeśli pójdziemy od razu, to możemy się nabawić różnorakich niemiłych dolegliwości, ze skurczami włącznie.

Spa to przyjemne miejsce, ale prócz dawania nam zabiegów odnowy biologicznej możemy też nabawić się nieco kłopotów. Wynikają one z uczynić i naszej nieroztropności. Nie dopuśćmy do tego, by spa przysporzyło nam kłopotów.

Tagi: dieta, fryzjer, energia | Struktura strony