Spa poza granicami Polski

Spa Z coraz większą uwagą przyglądamy się branży Spa. Z roku na rok bowiem tych ośrodków na ziemiach polskich przybywa. W zasadzie am chyba dziś renomowanego hotelu, który ie szczyciłby się posiadaniem strefy Spa lub Wellness. Tylko że nasze ośrodki tak na prawdę w stosunku do zagranicznych są zacofane i mało atrakcyjne jeśli mowa o skuteczności zabiegów. W wielu instytutach poza granicami naszego kraju prowadzi się różnego rodzaju badania, które mają na celu opracowanie nowoczesnych zasad rehabilitacji, prace nad nowoczesnymi i innowacyjnymi kosmetykami, które będą skuteczniejsze od tych, jakie obecnie znamy. A nasze Spa? Nasze ośrodki to zazwyczaj niewykwalifikowany personel, bo przecież porządnych szkół kosmetycznych w Polsce nie ma. Personel najczęściej stanowią dziewczyny, które „odrobiły” zadanie domowe w postaci kursu, bądź szkoły policealnej. Ale to zdecydowanie zbyt mało, by myśleć o profesjonalizmie. Nie ma też niestety większych szans na to, byśmy mogli być uleczeni od naszych schorzeń.

Polskie ośrodki Spa niestety są Spa tylko z nazwy, w rzeczywistości jednak to jedynie zlepek kilku gabinetów, sauny i basenu. Nie ma w tym ani uroku, ni krzty rzetelności. A my jako klienci wydajemy masę pieniędzy na pobyt w Spa, ale nie mamy nic w zamian. Bo i często nawet pokoje hotelowe nie są przyjazne.

Za taki ośrodek my uznajemy Spa Chabinka w Międzyzdrojach. Obiekt duży i robiący wrażenie, ale fachowość obsługi daje wiele do życzenia. Pokoje przestrzenne, ale urządzone w fatalnym stylu. A gabinety – robią wrażenie, ale kosmetyki, jakich się używa w tym ośrodku już nie, bo to produkty powszechnie spotykane i tanie, na pewno twardziej mogą nam zaszkodzić, niźli pomóc naszej cerze. My ze swojej strony do wizyty tego ośrodka nie zachęcamy, ale przecież to kraj wolny i decyzje każdy z nas musi podejmować samodzielnie.

Na pewno warto zwrócić uwagę na Spa mieszczące się poza granicami Polski. Wiadomo, ze pobyt w tego typu instytutach będzie kosztowa więcej, ale na pewno dużo bardziej będzie się opłacało zapłacić za pobyt w takim miejscu, bo przynajmniej będziemy mogli doświadczyć zabiegów wysokiej klasy. Takich, które rzeczywiście mogą zadziałać pozytywnie na nasz organizm i nasze ciało.

Gdzie szukać takich instytutów? Kila ciekawych ośrodków znajdziemy w Czechach i tamtejszym miejscowościach uzdrowiskowych. Na pewno kilkadziesiąt świetnych placówek mają Niemcy, tyle że ceny są tam dość wysokie i na pewno nie każdego z nas będzie stać na takie wakacje w niemieckim Spa. Oczywiście najbardziej sława owiane są ośrodki we Francji. To królestwo kosmetyków, tam tę branże uznaje się jako swoiste dziedzictwo kulturalne, toteż nie można się dziwić temu, że jakość oferowanych usług w tamtejszych spa jest rewelacyjna. A co ciekawe – ceny niewiele się różnią od tych, które wiążą się z po0butem w polskim spa. Tak więc warto pomyśleć o wyprawie do Francji, tym bardziej, ze bezie to okazja, by pozwiedzać nieco i poznać ten piękny kraj.

Tagi: pokój, spokój, spa | Struktura strony