Nieszczęśliwa miłość i Spa

Spa Wszyscy wiemy o tym, jak pięknym uczuciem jest miłość. Ale niekiedy miłość jest przyczyną nieszczęść. Dzieje się tak głównie wtedy gdy uczucie pozostaje nieodwzajemnione. Wtedy, któraś ze stron, albo nawet dwie, pozostaje pokrzywdzona. Najczęściej to on, odrzucony, uważa, że świat się skończył i życie nie ma sensu; przy okazji ona, odrzucająca, ma do siebie wyrzuty sumienia, że kogoś skrzywdziła. Czasami jest na odwrót… Ale rzadko. Jednakże to zawsze facet dłużej i bardziej cierpi. Mimo tego, że jest twardszy, lepiej radzi sobie ze stresem, nie jest tak emocjonalny jak kobieta, to takie zawody miłosne przeżywa dłużej i bardziej intensywnie. Kobieta mimo tego, że słabsza w tych sprawach radzi sobie dużo szybciej i łatwiej. Może to i dziwne, ale prawdziwe. Istnieje też hipoteza, że kobieta lubi patrzeć jak facet cierpi, ale to nie jest potwierdzone naukowo. Nieszczęśliwa miłość w przypadku nastolatków może nawet skończyć się tragicznie i niestety nie jest to rzadkie zjawisko.

Są tacy, którzy uważają, że lekarstwem na wszystko może się okazać dobre Spa. To miejsce, gdzie pomaga się odzyskać nie tylko znakomitą kondycję fizyczną, ale i psychiczną. Oczywiście takie teorie długo traktowaliśmy jako historyjki z przymrużeniem oka. W wielu ośrodkach nie ma nawet profesjonalnej masażystki, a co dopiero mówić o innych doznaniach mających wpływ nie tylko na nasze ciało, ale i duszę. Ale coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju ośrodki, w których zaangażowani są psycholodzy. Takie gabinety to niestety na razie rzadkość, ale już tera musimy wiedzieć, że w kilku ośrodkach będzie mogli skorzystać z profesjonalisty w sferze psychologii.

Oczywiście i na to spoglądać będziemy nieufnie. Przecież nikt z nas nie lubi się dzielić problemami związanymi z utratą ukochanej osoby lub nieszczęśliwej miłości. Przy tym my, Polacy, instytucji psychologa bardzo się obawiamy. Wydaje się nam, że wizyta o takiego lekarza od razu skończy się tym, że będziemy wytykani palcami i nazywani wariatami z żółtymi papierami. To na pewno nic miłego, niestety nasze społeczeństwo póki co instytucji psychoanalityka nie potrafi zrozumieć i zaakceptować. Bądź co bądź – jesteśmy narodem zacofanym.

Spa to specyficzne miejsce. Nieco zamknięte na świat, ale miejsce, w którym da się odpocząć zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Oczywiście w tym drugim przypadku musi zaistnieć kilka ważnych elementów. Jakich? Na pewno potrzebujemy renomowanego ośrodka, w którym będziemy mieli do czynienia z wysokiej jakości personelem. Tylko w ten sposób uda się nam zapewnić naszej psychice miłe traktowanie i chwile relaksu.

Gdzie odpoczywać w Spa? Niewiele pomagają aromaterapie naszemu zdrowiu fizycznemu, rzeklibyśmy nawet, ze w niczym nie pomagają. Ale na psychikę takie terapie działają wyśmienicie, toteż jeśli będziemy mieli okazję poleżeć i pomilczeć w gabinecie aromaterapii, to się nie zastanawiajmy. Korzystajmy tez se strefy Wellness. Ta także może nam dać wiele odpoczynku nie tylko fizycznego, ale i duchowego.

Tagi: kobieta, miłość, świat | Struktura strony