Co robić, gdy pękają nam naczynka

Spa Pękające naczynka są zmorą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dotykają osoby w różnym wieku i najczęściej bywa tak, że nie wiemy jak sobie z tym problemem poradzić. Jesteśmy załamani, gdyż cierpi na tym nasza uroda. Tak zwane pajączki pojawiają się najczęściej na twarzy i nogach. Bądźmy jednak optymistami, ponieważ są sposoby by im zaradzić lub nawet całkowicie się ich pozbyć. Zadbajmy o siebie i swój wygląd, aby nie stały się one mankamentem naszej urody. Warto wiedzieć z czym mamy do czynienia. Pękające naczynka mają swoją właściwą nazwę. Ta dolegliwość to teleangiektazja, czyli poszerzone naczynia krwionośne. Naczynia włosowate, tętniczki czy żyłki przybierają czerwony lub sinawy kolor, prześwitują przez naszą skórę, psując estetykę naszego wyglądu. Niestety często sami przyczyniamy się do ich powstawania. Nadmierny wysiłek fizyczny, solarium, zbyt długie przebywanie na słońcu ostre potrawy, zbyt niska temperatura – to wszystko ma wpływ na zwyrodnienia naczyń krwionośnych, dlatego powinniśmy starać się tego unikać. Dodatkowo, aby zapobiegać lub zmniejszyć ich widoczność udajmy się do SPA. Kiedy jednak chcemy się ich całkowicie pozbyć, musimy poddać się na przykład zabiegowi laserowemu.

Aby zadbać o naszą urodę stosujemy różnego rodzaju kosmetyki. Zaopatrzmy się także w takie, które będą zmniejszały ryzyko wystąpienia u nas teleangiektazy. Możemy same dobrać odpowiedni produkt lub udać się do apteki i poprosić o radę farmaceutę. Przy tej dolegliwości pomocą służą także dermatolodzy. I w tym wypadku jesteśmy pewni, że zadbają o nas osoby kompetentne. Określą one dokładnie z jakim naczyniem krwionośnym mamy problem, przepiszą odpowiednie leki lub maści. Unikajmy zbyt wysokich lub niskich temperatur. Zrezygnujmy z solarium, a wtedy nie tylko zmniejszymy ryzyko pojawienia się na naszej skórze pajączków, ale także nie będziemy zbytnio wysuszać skóry i narażać jej na takie choroby, jak na przykład rak. Podobnie jest ze zbyt długim przebywaniem na słońcu. Wprawdzie nasze ciało go potrzebuje, ale w odpowiednich dawkach. Jeśli będziemy godzinami wygrzewać się na plaży to nie tylko źle wpłyniemy na naczynia włosowate, żyły i tętniczki, ale też przyspieszymy proces starzenia się skóry. Pomocną dłoń wyciągają do nas salony i ośrodki SPA oferując zabiegi przeciwdziałające temu schorzeniu lub redukujące jego widoczność. Polegają one na zwiększeniu szczelności naszych naczyń, odpowiednim nawilżeniu skóry i rozjaśnieniu widocznego zaczerwienienia. Stosowane są do tego odpowiednio dobrane mieszanki ziołowe, wiec mamy pewność, że wchłaniamy naturalne a nie sztuczne specyfiki. Kiedy jednak już jest zbyt późno na zapobieganie i nasza uroda naprawdę cierpi możemy zdecydować się na laserowe usuwanie teleangiektazy. Takie zabiegi wykonują najczęściej salony kosmetyczne. Nie spodziewajmy się jednak, że jeden taki zabieg wystarczy. Niestety, aby pozbyć się popękanych naczynek musimy wybrać się na laseroterapię co najmniej kilkakrotnie.

Jeśli nie mamy jeszcze problemu z tym schorzeniem, starajmy się mu zapobiegać. Pamiętajmy czego unikać i co stosować, aby nasza skóra pozostała piękna. Wizyta w SPA będzie dla nas czystą przyjemnością i zadba o naszą urodę. Oczywiście, takie zabiegi jak terapia laserowa usuną nam pajączki, ale uznajmy to za ostateczność. Pamiętajmy, że jednak lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Tagi: skóra, zabiegi, tłuszcz | Struktura strony