Mity o Spa

Spa Każdy z nas w jakiś sposób miał już do czynienia z czymś, co określamy mianem spa. Wystarczy wyjść do miasta, by zobaczyć ogromne hotele i wspaniałe luksusowe salony spa, które oferują nam wspaniałą odnowę biologiczną, ciekawe zabiegi spa, ale także korzystanie z rekreacyjnej strefy wellness. Dzięki temu spa stało się niezwykle popularnym i bardzo modnym miejscem. Ze względu na stosunkowo niskie ceny, każda przeciętna kobieta może sobie pozwolić na wyjście do spa i wybranie jakiegoś zabiegu na twarz, ciało czy też innej ciekawej formy wypoczynku i przede wszystkim odprężenia. Spa to także specjalne linie kosmetyków. Na początku były to naprawdę dobre, naturalne kosmetyki, produkowane według specjalnej receptury, niedostępne dla zwykłego klienta drogerii. Można je było spotkać jedynie w profesjonalnym gabinecie spa. Obecnie kosmetyki spa kupimy wszędzie, nawet w zwykłym kiosku czy na stacji benzynowej. Za ich produkowanie zabierają się nie tylko profesjonaliści, ale także słabe marki kosmetyków, które, wydaje się, że jedynie dodają do nazwy spa, bo poza tym od zwykłych kosmetyków nie różnią się one niemal niczym.

Mity o spa dotyczą przede wszystkim tego, czy jest to salon urody. Obecnie mamy dwie odmiany spa. Jedna, to właśnie salon urody, w którym możemy poddać się różnym zabiegom, by zadbać o naszą urodę. Drugi to hotele, które za spa uważają posiadanie basenu i siłowni. Niestety ani w jednym, ani w drugim przypadku spa nie jest prawidłowo rozumiane. Okazuje się, że spa to pierwotnie uzdrowisko. Nie znajdowało się ono w mieście, wśród spalin i w klimatyzowanych pomieszczeniach. Było to po prostu miejsce ustronne, w górach, nad morzem, wszędzie tam, gdzie można znaleźć wspaniałe właściwości uzdrowiskowe. Nie było tam żadnych sztucznych klimatyzacji, bazowano przede wszystkim na tym, co naturalne, a największym atutem tego typu uzdrowisk, była przede wszystkim woda. To właśnie na jej leczniczych właściwościach oparła się cała filozofia spa.

Kolejny mit dotyczący spa, to przekonanie, że po kilku wizytach we współczesnych salon, od razu poczujemy się lepiej psychicznie i będziemy lepiej wyglądać. Jest to oczywiście niemożliwe, jeśli sami się nie postaramy, to oczywiście nie dojdziemy do równowagi duchowej w klimatyzowanym pomieszczeniu z ładną aranżacją wnętrza. Jest to oczywiście absurd i dla rozsądnego człowieka powinno być to czymś normalnym. Spa nie jest także cudotwórcą w poprawianiu urody. Jeśli zobaczymy poszczególne zabiegi spa, okaże się, że takie same można wykonać w pierwszym lepszym gabinecie kosmetycznym. Nie oczekujmy zatem, że nagle, po kilku wyjściach do ładnego salonu spa, wszystko odmieni się na lepsze. Niestety są to tylko mity i nasze marzenia. Spa tak naprawdę niewiele zmienia. Salony spa obecnie są jedynie pewną modą, a wiadomo, że w modzie wszystko kiedyś przemija. Miejmy zatem nadzieję, że i salony i hotele spa, wkrótce zmienią swoje nazwy i przestaną oszukiwać swoich klientów obiecując im cuda w związku z ich zdrowiem i urodą.

Tagi: borowina, zapach, zaufanie | Struktura strony