Joga, czyli jak zadbać o ciało, umysł i ducha

Spa Joga to jeden z kilku systemów filozofii indyjskiej. Znana i uprawiana jest na całym świecie, a obecnie przeżywa swój rozkwit. Jest na tyle popularna, że powstają nawet jej szkoły. Wiele gwiazd i celebrytów oddaje się jej ćwiczeniom. Są one proste i nie wymagają od nas wzmożonego wysiłku fizycznego. Pomogą się rozluźnić, zrelaksować, zadbają o mięśnie i kondycje naszego ciała i umysłu. Skierowane są do wszystkich bez względu na wiek i płeć. Jeśli poznamy jej tajniki osiągniemy harmonię duszy i ciała, a to jest właśnie głównym celem tej filozofii. Jest ona także elementem stosunkowo nowego ruchu wellness. Ćwiczyć możemy w domu lub różnego rodzaju klubach pod okiem specjalistów.

Jeśli zdecydujemy się stosować jogę pomoże nam ona nie tylko w dbaniu o nasze ciało i ducha. Zyska także nasza uroda, a my będziemy zadowoleni z samodoskonalenia siebie. Pamiętajmy, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne. W jej skład wchodzą także medytacje, kontrolowanie swojego oddechu i zdrowy styl życia. Nasze ciało i umysł potrzebują odpoczynku, a my najczęściej nie potrafimy go sobie zapewnić. Joga jest świetnym sposobem na wyciszenie. Poddając się medytacjom oczyszczamy swe myśli, rozluźniamy się i zapominamy o strasie i problemach. Oczywiście, aby w pełni osiągnąć wewnętrzny spokój musimy być na to odpowiednio przygotowani. Nie zniechęcajmy się jeśli pierwszego dnia nic nam z tego nie wyjdzie. Wszystkiego nauczymy się z czasem, małymi kroczkami osiągniemy ten cel. Oprócz relaksacyjnego działania na psychikę joga wpływa rozluźniająco także na nasze mięśnie. Nie musimy być w świetnej kondycji fizycznej, aby zacząć ją uprawiać. Na początku najlepiej zapiszmy się do klubu jogi czy wellness. Tam nauczyciele wskażą nam od jakich ćwiczeń powinniśmy zacząć. Nie będzie to nic trudnego i nie powinniśmy mieć z nimi problemów. Z czasem przyjdzie moment na zmianę i opanowanie nowych czynności. Dzięki temu stale będziemy rozwijać zdolności naszego ciała i poprawiać jego wygląd, co wpływa pozytywnie na naszą urodę. Joga poprawi nasz nastrój i skierowana jest także do osób mających skłonność do depresji, gdyż pomaga ona z nią walczyć. Dobrze radzi sobie także ze stresem, który niekorzystnie na nas wpływa.

Joga będzie dla nas przyjemnym oderwaniem się od codzienności. Nauczymy się kontrolować swoje ciało, rozwiniemy umysł, pozbędziemy się stresu. Nasz nastrój i samopoczucie na pewno się poprawią i będziemy bardziej zadowoleni z życia. Potrzebujemy takich momentów wyciszenia, aby nabrać nowej energii do działania. Bez wysiłku zadbamy o swoją kondycję fizyczną i psychiczną, a także o urodę. Harmonia ducha i ciała sprawi, że łatwiej będziemy sobie radzić z problemami i przeciwnościami losu. Oczyszczony i wyciszony umysł będzie pracował sprawniej, co pomoże nam w osiąganiu postawionych sobie celów. Ćwiczmy w domowym zaciszu lub pozwólmy sobie wejść w świat jogi stworzony specjalnie dla lepszego jej zgłębiania w klubach wellness czy szkołach tej filozofii.

Tagi: spa, ciało, zdrowie | Struktura strony