etola. Wellness –to działa!

Spa Długie, spokoje życie to marzenie każdego człowieka. Chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem i urodą. Chcemy być jak najdłużej młodzi i utrzymać dobry wygląd. Jak to zrobić podpowiada nam wellness, czyli ogólnokrajowy ruch promujący zdrowy tryb życia w celu osiągnięcia dobrego samopoczucia. Wellness ma swój początek w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce znany jest od lat 90 XX wieku. Priorytetową sprawą tego ruchu jest osiągnięcie przez człowieka harmonii ciała i duszy, co ma pomóc osiągnąć niezachwiane zdrowie i dobry nastrój. Bardzo często wellness mylnie utożsamiany jest z fitnessem. Jednak nie są to tożsame pojęcia. Fitness jest jednym z elementów wellness.

Za nasze zdrowie odpowiadamy my sami – powinniśmy być tego świadomi i właśnie takiego myślenia oczekują od nas lekarze i naukowcy, których pomysłem jest filozofia zdrowego trybu życia. Skoro jesteśmy odpowiedzialni za swoje zdrowie, to powinniśmy dbać o siebie pod każdym względem. Liczy się nie tylko uroda, ale także nasz nastrój, nasz stan zdrowotny oraz kondycja fizyczna i psychiczna. Nie oznacza to tylko i wyłącznie ćwiczeń fizycznych. Zadbać należy także o zdrową dietę. Najlepiej jeśli będzie ona dopasowana do grupy krwi. Zerwanie ze złymi przyzwyczajeniami i nałogami jest także elementem wellness. Wykluczyć trzeba palenie papierosów i częste picie alkoholu, zbyt krótkie sypianie, nieregularne jedzenie posiłków i siedzący tryb życia. Ważne etola jest abyśmy nauczyli się walczyć ze stresem. Zachowanie równowagi między duchem a ciałem, według wellness, pomaga osiągnąć nie tylko zdrowie i urodę, ale także zachować równowagę w wielu sferach życia. Aby osiągnąć równowagę duchową potrzebujemy relaksu. Możemy oddać się naszym ulubionym zajęciom. Nie ważne czy będzie to czytanie książki, przeglądanie prasy, ulubiony serial czy spotkanie z przyjaciółmi. Następnie gorąca kąpiel, najlepiej z olejkami aromatycznymi. Zrelaksowani zapominamy o problemach i zyskujemy pogodny nastrój. Równowagę fizyczną zaś osiągniemy przez ruch. I tutaj także możemy uciec się do naszych ulubionych sportów, ćwiczeń czy zabaw ruchowych. Ruch i prysznic (najlepiej zimny) pozwalają nam odzyskać energię. Jeśli decydujemy się na taki tryb życia możemy realizować go pod okiem specjalistów. Wystarczy udać się do ośrodka wellnes etola. Najczęściej są one połączone z ośrodkami SPA. Tutaj wykwalifikowane osoby wskażą nam odpowiednią dietę, pomogą zdecydować jakie zabiegi relaksacyjne powinniśmy wybrać i krok po kroku przeprowadzą nas przez wszystkie etapy.Wellness wiąże się z filozofią Dalekiego Wschodu, przez co zawiera wiele elementów z nim związanych. Jednym z nich jest zielona herbata, która w zależności jak ją zaparzymy, działa pobudzająco lub relaksacyjnie. Ważne są także medytacje, joga, fitness i Tai Chi – czyli wszystko to, dzięki czemu nie tylko będziemy w dobrym nastroju, ale także nasze ciało w dobrej kondycji.

Warto zadbać o swoje zdrowie i wygląd, zwłaszcza że filozofia wellness zakłada nie tylko wysiłek, ale przede wszystkim relaks. Człowiek powinien połączyć przyjemne z pożytecznym i cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Osiągnięcie harmonii oznacza też umiejętne radzenie sobie ze stresem. Taka zmiana stylu życia jest ogromnym plusem dla naszej duszy i ciała. Dobre samopoczucie, zdrowie, dobra kondycja psychiczna i uroda jest tym, czego najbardziej chcemy, więc warto zmienić trochę swój styl życia stosując się chociaż do najprostszych zasad tej filozofii, bo sami odpowiadamy za to jak żyjemy, wyglądamy i jak się czujemy. Skoro wszyscy chcemy dla siebie tego co najlepsze, zacznijmy żyć w spokoju i harmonii.

Tagi: góry, życie, zdrowie | Struktura strony