dobry dietetyk wrocław

Spa Spa zaczęło w naszym języku oznaczać wszystko, co zdrowe. Jest to oczywiście spore nadużycie, wcześniej używaliśmy słów fitness i fit na określanie tego samego, co obecnie nazywamy spa. Jednak zjawisko jest niezwykle powszechne i na pewno warto się nim zainteresować. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na dietę spa. Pojęcie pojawiło się niedawno, tak jak inne powstało poprzez dodanie wyrazu „spa”. Jako, że jest to słowo obecnie niezwykle modne, więc musiało się wreszcie tak stać, że przedostało się także do języka określającego dietę i zdrowy styl życia. Nasza codzienna dieta powinna być zbalansowana i dobrze przemyślana. Często jednak tak właśnie nie jest. Mamy ciągle kontakt z kuszącymi pokarmami, które bardzo nam szkodzą, ale za to wspaniale smakują, więc nie potrafimy z nich zrezygnować. Jednak nasz żołądek wysyła nam nieustannie pewne sygnały, które powinny nas zmusić do namysłu i przede wszystkim do zmiany żywieniowych przyzwyczajeń. Jeśli boli nas żołądek, czujemy nudności i mamy problem ze wzdęciami i przemianą materii, to czas, że należy jak najszybciej przejść na zdrową dietę czyli na dietę spa. Dzięki temu możemy poprawić w znaczący sposób i swoje zdrowie i samopoczucie.

Dieta spa powinna być stosowana nie tylko przez osoby otyłe, ale także te szczupłe. Jest to bowiem sposób dbania o swoje zdrowie, nie tylko o urodę. Często osoby szczupłe ukrywają w swoim ciele mnóstwo różnych tłuszczów, które należy jak najszybciej zniwelować, by nie rozwinęły się w poważne choroby. Dieta spa składa się przede wszystkim z kolorów. Wśród nich znajdziemy zatem owoce, ale powinniśmy się raczej skłonić ku jabłkom, gruszkom i winogronom oraz owocom suszonym, a nie bananom, gdyż te są istną bombą kaloryczną. Jeśli z kolei chodzi o warzywa, to przede wszystkim strączkowe, czerwone buraczki, dużo zieleniny takiej, jak pietruszka czy świeża bazylia oraz marchewka, która doskonale działa na nasz wzrok i poprawia wygląd naszej skóry, dodając jej wspaniałych zdrowych kolorów.

Dieta spa to także połączenie właściwego odżywiania się z wysiłkiem fizycznym. W tym celu na pewno warto udać się do profesjonalnego salonu spa, gdzie fizjoterapeuta czy też trener dobiorą do naszych potrzeb odpowiedni zestaw ćwiczeń, dzięki którym poprawimy swoją kondycję, zdrowie i oczywiście także samopoczucie. W salonie spa możemy także skorzystać z porady dietetyka i wspólnie z nim ustalić swoje tygodniowe menu, które będzie zawierało pełnowartościowe i zdrowe posiłki. Dzięki temu nasza dieta spa zostanie wspaniale dopracowana i nie będziemy musieli martwić się, że coś robimy nie tak. A jeśli mamy ochotę na profesjonalnie przygotowaną zdrową potrawę lub pyszny lekki koktajl możemy odwiedzić kawiarnię w salonie spa, gdzie na pewno wszystko będzie nam smakowało, a nie zyskamy dodatkowych kalorii. Salony spa oferują nam wiele ciekawych propozycji, których zadaniem jest wspieranie naszego nowego zdrowego stylu życia, więc na pewno warto z tego skorzystać. Dieta spa na pewno pozytywnie odmieni nasze życie.

Tagi: dłonie, dieta, twarz | Struktura strony